دموکرات ها دلایل استیضاح ترامپ را در 658 صفحه تشریح کردند

به گزارش وبلاگ مطالعه، فارس نوشت: کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا که تحت کنترل دموکرات ها واقع شده است، روز دوشنبه در گزارشی 658 صفحه ای به تشریح دلایل و مستندات استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پرداخته است.

دموکرات ها دلایل استیضاح ترامپ را در 658 صفحه تشریح کردند

این گزارش بخشی از اسنادی است که قرار است در رأی گیری استیضاح ترامپ مورد استناد قرار گیرد. طبق برنامه، رأی گیری ترامپ احتمالا روز چهارشنبه در صحن عمومی مجلس نمایندگان انجام می گردد و در صورت رأی آوردن، به همراه دو لایحه اتهامی ترامپ و گزارش دلایل اتهامات، به سنا ارجاع می گردد.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا ترامپ را به دو تخلف سوء استفاده از قدرت و مانع تراشی در جهت تحقیقات کنگره متهم نموده است. با این وجود، در گزارش این کمیته، مستندات گسترده ای از دیگر تخلفات ترامپ از جمله دریافت رشوه نیز دیده می گردد.

به نوشته پایگاه خبری شبکه سی ان ان، در جمع بندی این گزارش آمده است: در مجموع، لوایح رئیس جمهور ترامپ را متهم می نماید که منافع شخصی و سیاسی اش را بر امنیت ملی، انتخابات های آزاد و منصفانه و ساختارهای نظارتی ما ارجحیت داده است. او الگویی از سوء رفتار را دنبال نموده که در صورت عدم مقابله با آن، ادامه خواهد یافت.

این کمیته می افزاید: از این رو، رئیس جمهور ترامپ باید استیضاح شده و از کار برکنار گردد.

هرچند استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا به دلیل اکثریت دموکرات این مجلس قطعی شده، اما اکثریت جمهوری خواه سنا موجب شده تا بسیاری این فرایند را در عمل بی نتیجه بدانند، چراکه بسیار بعید به نظر می رسد که دو سوم اعضای سنا، آنطور که قانون مشخص نموده، به برکناری ترامپ رأی مثبت دهند.

تد کروز سناتور ارشد جمهوری خواه دیروز گفت استیضاح در سنا به جایی نمی رسد و جمهوری خواستار اجازه برکناری ترامپ را نخواهند داد.

23311

منبع: خبرآنلاین

به "دموکرات ها دلایل استیضاح ترامپ را در 658 صفحه تشریح کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دموکرات ها دلایل استیضاح ترامپ را در 658 صفحه تشریح کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید