تعطیلی مدارس سوریه تا نیمه اردیبهشت

به گزارش وبلاگ مطالعه، تیم دولتی سوریه مسؤول استراتژی مبارزه با ویروس کرونا در تصمیمی تعطیلی مدارس و دانشگاه های این کشور تا دوم ماه مِه را تمدید کرد.

تعطیلی مدارس سوریه تا نیمه اردیبهشت

به نقل از سایت خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این تیم امروز با تشکیل نشستی به ریاست مهندس عماد خمیس، نخست وزیر از وزارت آموزش و پرورش خواست تا طی 10 روز آینده پیشنهادها برای رسیدگی به شرایط مقاطع و دوره های تحصیلی ارائه و با سازمان های ذیصلاح جهت اعلام زمان برگزاری امتحانات دوره متوسطه اول و دیپلم هماهنگ کند.

این تیم همچنین بر ضرورت اجرای دقیق مقررات منع رفت و آمد در همه مناطق تاکید و از همکاری شهروندان قدردانی کرد که درجه بالایی از آگاهی و مسئولیت را نشان داده اند.

پیشتر تصمیم گرفته شده بود مدارس و دانشگاه ها تا 16 ماه جاری میلادی تعطیل باقی بمانند.

عماد العزب وزیر آموزش سوریه چند روز پیش اظهار داشت، امکان ازسرگیری فعالیت های آموزشی در مدارس در سایه شیوع کرونا وجود ندارد زیرا جان دانش آموزان را تهدید می نماید.

همچنین در سایه اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا، مراسم و جشن های عید پاک در این کشور بدون حضور نمازگزاران برگزار و به وسیله وب سایت های شبکه های اجتماعی به صورت آنلاین پخش خواهد شد.

اسقف آرماش نالبندیان سراسقف های کلیسای ارتدکس های ارمنی دمشق به خبرنگار سانا گفت: ارتدکس های ارمنی در دمشق بدون حضور در کلیساها عید پاک را جشن خواهند گرفت، مراسم عید پاک توسط اسقف ها برگزار شده و قرار است این مراسم به وسیله وب سایت های شبکه های اجتماعی پخش گردد.،ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "تعطیلی مدارس سوریه تا نیمه اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی مدارس سوریه تا نیمه اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید