ادعای روزنامه اللواء درباره محتوای دیدار الحریری با نماینده حزب الله

به گزارش وبلاگ مطالعه، یک روزنامه لبنانی آنچه را جزئیات دیدار نخست وزیر مستعفی لبنان با نماینده حزب الله در راستای رایزنی ها برای تشکیل دولت جدید لبنان خوانده منتشر نموده است.

ادعای روزنامه اللواء درباره محتوای دیدار الحریری با نماینده حزب الله

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مطالعه، روزنامه لبنانی اللواء در سایه ادامه رایزنی ها در لبنان برای تشکیل دولت جدید از محتوای دیدار سعد الحریری نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان با نماینده حزب الله اطلاع داد.

این روزنامه تاکید نمود: حسین الخلیل معاون سیاسی دبیر کل حزب الله در دیداری که روز گذشته با الحریری داشت به او گفت که حزب الله از تشکیل کابینه ای مرکب از 18 وزیر به ریاست خود الحریری و با تقسیم برابر کرسی ها بین مسلمانان و مسیحی ها موافق است.

اللواء ادعا کرد: پیشنهاد حزب الله به الحریری ترکیب چهار وزیر اهل تسنن، چهار وزیر شیعه، یک وزیر دروزی، نُه مسیحی، (چهار مارونی، دو ارتودکس، یک کاتولیک و یکی ارمنی) است و یک وزیر هم به نمایندگی از جنبش اعتراضی مردم حضور داشته باشد.

این روزنامه لبنانی به نقل از الخلیل آورده است که حزب الله مانعی نمی بیند که دولت جدید مرکب از وزرای تکنوکرات باشد.

از سوی دیگر روزنامه لبنانی البناء نوشت: کوشش های سیاسی که با ملاقات الحریری با جبران باسیل وزیر خارجه لبنان شروع شد و روز پنجشنبه به دیدار الحریری با میشل عون رسید هنوز به نتیجه نرسیده است و سخن از دولتی که الحریری رئیس آن نباشد و شامل باسیل هم نباشد مورد قبول الحریری واقع نشده است و سخن از دولتی به ریاست الحریری که شامل باسیل هم نباشد، مورد قبول عون نیست.

نبیه بری رئیس مجلس لبنان بر معین الحریری برای نخست وزیری دولت جدید لبنان اصرار دارد و ریاست وی بر دولت جدید را به مصلحت لبنان می داند.

قرار است سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله روز دوشنبه آینده به مناسبت روز شهید سخنرانی داشته باشد و در آن به طور خلاصه به اوضاع سیاسی در لبنان و منطقه بپردازد.

سعد الحریری روز بیست و نهم اکتبر گذشته به دنبال ادامه اعتراضات مردمی در لبنان به اوضاع بد مالی در این کشور استعفا کرد.

طرف های سیاسی لبنان کوشش های خود را برای تشکیل دولت جدیدی که قرار است بحران کنونی لبنان را درمان کند بکار بسته اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ادعای روزنامه اللواء درباره محتوای دیدار الحریری با نماینده حزب الله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای روزنامه اللواء درباره محتوای دیدار الحریری با نماینده حزب الله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید