چگونه به معامله گر حرفه ای در بورس تبدیل شویم؟، هر نوسان سهام یک کلاس درس

به گزارش وبلاگ مطالعه، خبرنگاران: حتی در تجربه کوتاه بورس بازی یکی از این دو وضعیت را احساس نموده اید؛ حسرت سودهایی که ننموده اید و افسوس زیان هایی که می توانست کمتر باشد. اکنون که تصمیم گرفته اید به معامله گری حرفه ای تبدیل شوید و سود پایدار از این بازار کسب کنید باید نگاه تان عوض گردد. اصرار بر تحلیل های ابتدایی و فرضیات اولیه ای که با آن وارد بورس شده اید تله بزرگی است که یا شما را از بازار سهام خارج یا دائما با ضرر روبرو می نماید. اما چه گام هایی برای تبدیل شدن به یک بورس باز واقعی باید برداریم؟ پاسخ را در این مطلب می خوانید.

چگونه به معامله گر حرفه ای در بورس تبدیل شویم؟، هر نوسان سهام یک کلاس درس

به گزارش وبلاگ مطالعه، به نقل از دنیای بورس؛ پس از یک دوره پرشتاب بورس برای جذب سرمایه های جدید، اکنون ماندگاری این افراد در بازار سهام دغدغه اصلی فعالان بورسی شده است. برای این منظور تازه واردها باید یکی از دو جهت متفاوت ماندن در بازار سهام را انتخاب نمایند. اگر به دنبال راهی با ریسک حداقلی هستند باید با مراجعه به صندوق های سرمایه گذاری، دارایی خود را در اختیار متخصصان قرار دهند. اما اگر آماده پذیرش ریسک هستند باید نگاه موج سواری را تغییر دهند و به جای تصورات ساده انگارانه، مراحل یادگیری تا کسب سود پایدار را پله پله طی نمایند.

از ابتدای سال 97 تا خاتمه شهریور 98 بیش از یک میلیون و 154 هزار کد معاملاتی جدید به بازار سهام کشورمان اضافه شده است. حجم عظیمی از نقدینگی طی یک ماه اخیر سهام را درنوردید و رشدهای قابل توجه قیمت ها را رقم زد. این موارد از نشانه های ورود پول های تازه نفس و معامله گران تازه وارد به معاملات سهام است. کسب سودهای تصادفی در فضای صعودی بورس تهران نوعی توهم را میان بعضی از این افراد ایجاد نموده و همین مساله کافی است تا آنها به دوره گردی موقت در این بازار تبدیل شوند. بنابراین، تازه واردهای سهام باید با خود معین تکلیف نمایند که آیا بورس را محل جدیدی برای ادامه سرمایه گذاری می دانند یا آنکه برای یک موج سواری محدود آمده اند. اگر روش اول مدنظر سرمایه گذاران است باید اصول مهمی را رعایت نمایند، در غیر این صورت با واقعیت تلخ زیان روبرو خواهند شد.

در این گزارش الزاماتی که هر تازه وارد برای حضور پایدار در بازار سهام باید داشته باشد را آنالیز می کنیم. چند جهت را می توان به سرمایه گذارانی که در اقتصاد کشور به دنبال کسب سود از بورس هستند پیشنهاد کرد. جهت امن تر سرمایه گذاری در صندوق های مختلف سرمایه گذاری است که با توجه به عملکرد این صندوق ها امکان کسب سود برای آنها وجود دارد؛ عملکرد این صندوق ها نیز در سامانه fipiran در دسترس سرمایه گذاران قرار گرفته است. اما بخش اعظمی از سرمایه گذاران بورسی به شدت به حضور مستقیم در بورس علاقه مندند. این معامله گران راهی جز مطالعه و کوشش برای افزایش سواد خود در حوزه های مختلف مرتبط با ارزش گذاری سهام ندارند. شاید بتوان گفت مرجع جامعی که بتواند در معامله گری به یک سرمایه گذار یاری کند وجود نداشته باشد. اما در عین حال می تواند با کوشش برای یادگیری بیشتر علاوه بر لذت ذاتی این مقوله (یادگیری) امکان کسب سود را برای یک معامله گر فراهم کند.

مشروح گزارش را در لینک زیر مطالعه کنید:

چگونه به معامله گر حرفه ای در بورس تبدیل شویم؟/ هر نوسان سهام یک کلاس درس

منبع: اقتصادنیوز

به "چگونه به معامله گر حرفه ای در بورس تبدیل شویم؟، هر نوسان سهام یک کلاس درس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه به معامله گر حرفه ای در بورس تبدیل شویم؟، هر نوسان سهام یک کلاس درس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید