بزرگ ترین ضعف متولدین ماه های مختلف

به گزارش وبلاگ مطالعه، خبرنگاران: روبرو شدن با ضعف ها و قبول کردن شان کار ساده ای نیست. اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، ما چشمان مان را روی ضعف های خود می بندیم در صورتی که بهتر است نگاه نقادانه تری به خودمان داشته و پس از شناسایی ضعف هایمان، در پی رفع کردن آن ها باشیم. با آگاهی از ضعف ها نقاط قوت مان را تقویت خواهیم کرد و فرد کامل تری هم برای خود و هم برای اطرافیان و جامعه مان خواهیم شد.

بزرگ ترین ضعف متولدین ماه های مختلف

هر فردی ضعف هایی دارد که تا حدودی می توان آن ها را از ماه تولد شناسایی کرد. در این مطلب ما بارزترین نقاط ضعف افراد را با توجه به ماه تولدشان برایتان آورده ایم. اگر دوست دارید بدانید که ضعف های شما چیست، با ما همراه باشید.

فروردین: رئیس بازی و تندمزاج

فروردینی ها در مقایسه با بقیه ماه های سال، افرادی مستقل و فعال هستند که به تنهایی از پس هر مسئله ای بر می آیند. آن ها دوست دارند مدیریت امور را به دست بگیرند، به همین دلیل در جایی که مدیر نیستند، ناامید و دلسرد خواهند شد. اگر چه به شدت مهربان اند، اما وای به روزی که عصبانی شوند. آن ها زبان تندی دارند و ممکن است که در عرض چند ثانیه از کوره در فرایند و همه چیز را فراموش نمایند.

دوست دارند که به سرعت تمام کارهایشان را پیش ببرند و اگر امور طبق برنامه آن ها پیش نرود، با زبان تندشان بر دیگران می توپند. به همین دلیل به فروردینی ها پیشنهاد می گردد که در این شرایط قبل از هر گونه اقدامی اول آبی به صورت شان بزنند و چند نفس عمیق بکشند، سپس عمل نمایند.

اردیبهشت: سمج و لجباز

اردیبهشتی ها افراد به شدت لجبازی هستند. اگر تصمیمی بگیرند، هیچ چیز و هیچ کس نمی تواند مانع از آن گردد. آن ها تا رسیدن به هدف شان دست از کوشش بر نمی دارند، حتی اگر به ضررشان تمام گردد یا مطمئن باشند راهی که می فرایند اشتباه است. آن ها عقاید خاص خود را دارند که تغییر آن تقریبا غیر ممکن است.

در مکالمه های آن ها من زیاد می شنوید به این علت که عقاید خودشان را بیش از هر چیز دیگری قبول دارند. پیشنهاد ما به اردیبهشتی ها این است که گاهی دست از لجبازی بردارند. سرسختی همواره خوب نیست، گاهی باید رها کرد تا اتفاقات خوب بعدی رخ دهد.

خرداد: دو شخصیته و شایعه ساز

تقریبا همه می دانند که خردادی ها افرادی دو شخصیته هستند، اما این موضوع برای آن ها آزار دهنده نیست. همه ما دو جنبه سیاه و سفید داریم که طبیعی است، اما این برای خردادی ها شدیدتر است. یک زمان عاشق یک نفر هستند و لحظه ای بعد از او فرار می نمایند. بدترین قسمت این است که آن ها تکلیف شان را با خود و رابطه ای که با دیگران دارید، نمی دانند.

نه تنها دو شخصیته بلکه شایعه پراکنی نیز از دیگر خصوصیات نامطلوب متولدین این ماه است. آن ها در محیط کار، محیط های محبت آمیز و ... ساکت نمی نشینند و مدام در حال شایعه پراکنی هستند. بهترین درس برایشان این است که گاهی سکوت نمایند.

تیر: بدبین و احساساتی

بدی متولدین تیر این است که مثبت اندیش نیستند. آن ها از کاه کوه می سازند و غرق افکار منفی شان می شوند تا حدی که اعصاب خود و اطرافیان شان را خورد می نمایند. اگر احساس نمایند که چیزی سر جایش نیست، حتی اگر غیر این باشد، باور نمی نمایند و به افکار منفی خود ادامه می دهند.

آن ها افراد احساساتی هستند و گاهی آنقدر غرق احساسات شان می شوند که دیگر هیچ چیزی را نمی بینند. این رفتار ها تنها وقت آن ها را تلف می نماید، بی آنکه فایده ای برایشان داشته باشد؛ بنابراین پیشنهاد ما به تیری ها این است که دید مثبت تری به زندگی داشته باشند و از لحظه لحظه زندگی شان نهایت لذت را ببرند.

مرداد: حسود و متظاهر

مردادی ها افراد متظاهری هستند که دوست دارند تمام نگاه ها را به سمت خودشان جلب نمایند. آن ها از این که دیگران به آن ها توجه یا دقت ننمایند، به شدت دلگیر می شوند طوری که ساعت ها به علت آن می اندیشند. نه تنها تظاهر بلکه حسادت نیز از دیگر ویژگی های بد آنهاست. اگر دوستان، خانواده یا اطرافیان مردادی ها به دیگران بیش از آن ها توجه نمایند، ممکن است که حتی شاهد گریه آن ها باشند. البته این گریه شاید از روی ناراحتی باشد، اما بیشتر برای جلب توجه، احساس ناامنی و بی پناهی است.

شهریور: منتقد و سخت گیر

شهریوری ها افراد کمال گرایی هستند که دست از کوشش بر نمی دارند. آن ها نه تنها برای خود بلکه برای دیگران هم بهترین ها را می خواهند. دوست دارند که جهانی بهتر بسازند و به همین دلیل همواره مسئولیت های زیادی روی دوش شان است. از اشتباه به شدت فراری هستند و در صورت مرتکب شدن آن، خودشان را مدام سرزنش می نمایند. توصیه ما به آن ها این است که در صورت اشتباه کردن، به جای غصه خوردن و نقد منفی، از آن به عنوان راهی برای رشد و پیشرفت استفاده نمایند.

مهر: مقید و دودل

متولدین ماه مهر همواره بین دو راهی گیر افتاده اند. در این شرایط، نه تنها خود بلکه دیگران را نیز درگیر می نمایند. فرقی نمی نماید تصمیمی که می گیرند کوچک است یا بزرگ، در زمان تصمیم گیری نمی توانند ذهن شان را خالی نمایند. آن ها ترجیح می دهند که دیگران به جای آن ها تصمیم بگیرند، زیرا از استرسی که باید تحمل نمایند نیز بیزارند. آن ها دوست دارند که جهان همواره روی تعادل باشد به همین دلیل تا شرایط ذره ای تغییر می نماید و قوانین طبق مرادشان نیست، گیج و دودل می شوند. اما برای پیشرفت گاهی باید انعطلاف پذیری بیشتری به خرج داد.

آبان: دمدمی مزاج و خسیس

هیچکس در خساست به پای آبانی ها نمی رسد. آن ها نه تنها هنگام پول خرج کردن عقب می کشند بلکه به شدت هم دمدمی مزاج اند. بدین معنی که شما در مدت زمان کوتاهی رفتار های مختلف و عجیب و غریبی را از آن ها می بینید که این رفتار می تواند حسابی اطرافیان را آزرده کند یا حتی موجب سوتفاهم گردد. به همین دلیل متولدین آبان باید بیشتر مراقب رفتارهایشان باشند، در غیر این صورت در مدت زمان کمی تمام دوستان شان را از دست خواهند داد.

آذر: بی تفاوت و پرمخاطره

آذری ها دوست ندارند که اخبار ناراحت نماینده، جزییات یک رابطه عاطفی یا دردودل های عاشقانه دیگران را بشنوند. به همین دلیل همراه خوبی برای نوشیدن یک فنجان قهوه نخواهند بود. آذری ها تن به احساسات خود نمی دهند و دوست دارند که به دنبال راهی برای پیشرفت و حرکت باشند. آن ها عاشق مسافرت هستند، اما دوست ندارند که خیلی در خصوص آن برنامه ریزی نمایند. از یک جا نشستن و فکر کردن، بیزارند. آنچه برایشان اهمیت دارد تنها حرکت کردن به سمت جلوست که البته گاهی عواقبی را به دنبال دارد. پیشنهاد ما به شم آذری ها این است که به دلیل روحیه ماجراجویانه بالایی که دارید، قبل از جواب مثبت دادن به هر ماجراجویی، خوب خطر های آن را در نظر بگیرید.

دی: محافظه کار و سردمزاج

متولدین دی افراد سردمزاجی هستند، اما این بی تفاوتی نشانه بی اهمیت بودن آن ها نیست. بلکه برعکس، آن ها اهمیت زیادی برای اطرافیان شان قائل اند، اما ترجیح می دهند که احساسات شان را کنترل نمایند. به اعتقاد آن ها هر چه رفتار بی تفاوت تری داشته باشی، در زندگی پیروز تری. مطمئنا آن ها زمان زیادی را صرف خودشناسی خود نموده اند تا به این نتیجه رسیدند، اما این نتیجه همواره کارساز نیست. آیا زندگی بدون احساس ممکن است؟ اگر چه دنبال کردن هدف اهمیت دارد، اما خندیدن و گریه کردن است که ما را از ربات ها جدا می سازد.

بهمن: دمدمی مزاج و بی ثبات

بهمنی ها هر لحظه مشغول یک کارند، نمی توانند یک جا بند شوند. به عنوان مثال ایده های زیادی برای شروع مکالمه دارند، اما پس از دقایقی صحبت تمام آن ها را نیمه تمام رها می نمایند و به سراغ موضوع بعدی می فرایند. آن ها یاری به دیگران را دوست دارند، اما ناگهان در اواسط راهی که در پیش گرفته اند، جا می زنند، به این دلیل که به سادگی ذهن شان آشفته می گردد و دچار گیجی می شوند. اگر یک بهمنی هستید و گاهی از هدف تان متوقف شدید، نگران نشوید، طبیعی است، اما یادتان باشد که تنها با سخت کوشی و پافشاری است که به اهداف متن خواهید رسید. هیچگاه مسیری که روزی شروع کردید را از قلم نیاندازید.

اسفند: احساساتی و عاشق پیشه

اسفندی ها افرادی هستند که از ظاهر عبور می نمایند و در عمق غرق می شوند. آن ها در هر چیزی نشانه ای می یابند، اما گاهی عکس العمل های لازم را دریافت نمی نمایند. آن ها درد و رنج های دیگران را درک می نمایند، اما از این که نمی توانند آن را بیان نمایند و کار مفیدی انجام دهند، به شدت ناراحت می شوند و غصه می خورند. برای یک زندگی بهتر، متولدین این ماه باید توجه بیشتری به خودشان نمایند، در غیر این صورت روزی می رسد که زندگی خودشان را فدای دیگران نموده اند.

منبع: thetalko

منبع: برترین ها

به "بزرگ ترین ضعف متولدین ماه های مختلف" امتیاز دهید

1 کاربر به "بزرگ ترین ضعف متولدین ماه های مختلف" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین ضعف متولدین ماه های مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید