هفتمین انیمیشن پرفروش تاریخ میلیاردی شد

به گزارش وبلاگ مطالعه، انیمیشن جدید کمپانی دیزنی به عنوان ششمین فیلم این کمپانی در سال 2019 به رقم فروش یک میلیارد دلار رسید.

هفتمین انیمیشن پرفروش تاریخ میلیاردی شد

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ مطالعه به نقل از ورایتی، یخ زده 2 نام خود را به عنوان ششمین فیلم دیزنی در سال 2019 وارد کلوپ میلیاردی ها کرد.

این در حالی است که سال جاری انتقام جویان: سرانجام بازی، علاء الدین، داستان اسباب بازی 4، شیر شاه و کاپیتان مارول پیشتر آمار فروششان را به بالای یک میلیارد دلار رسانده بودند.

یخ زده 2 سومین انیمیشن دیزنی است که فروشش را به بالای یک میلیارد دلار رسانده است و اکنون در صندلی هفتمین انیمیشن پرفروش در طول تاریخ جای گرفته است.

اوایل همین ماه دیزنی به عنوان اولین استودیوی تاریخ که در طول یک سال بیش از 10 میلیارد دلار فروش نموده است، شناخته شد. این پیش از آن است که جنگ ستارگان: ظهور اسکای واکر در 20 دسامبر راهی سینما ها گردد.

یخ زده 2 تا اینجا هشتمین فیلم پرفروش سال 2019 هم هست. این انیمیشن در آمریکای شمالی بیش از 367 میلیون دلار فروخته و در بازار بین المللی فروش آن بیشتر از 600 میلیون دلار بوده است. چین با فروش 111.5 میلیون دلار، کره با فروش 85.4 میلیون دلار و ژاپن با فروش 67.3 میلیون دلار بزرگ ترین بازار های فروش این فیلم بوده اند. فروش این فیلم در بریتانیا نیز 49.6 میلیون دلار بوده است.

این انیمیشن کارش را با فروش 130 میلیون دلاری در اولین آخر هفته اکرانش که مربوط به تعطیلات شکرگزاری بود آغاز کرد.

جنیفر لی و کریس باک این فیلم را کارگردانی نموده اند و داستان آن ادامه ماجرا های پرنسس السا با صداپیشگی ادینا منزل و آنا با صداپیشگی کریستن بل است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هفتمین انیمیشن پرفروش تاریخ میلیاردی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفتمین انیمیشن پرفروش تاریخ میلیاردی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید