واکنش وزارت بهداشت به شیوع آنفلوانزا و تعطیلی مدارس

به گزارش وبلاگ مطالعه، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، به تبیین سیاست این وزارتخانه در قبال تعطیلی مدارس به دلیل شیوع آنفلوانزا پرداخت.

واکنش وزارت بهداشت به شیوع آنفلوانزا و تعطیلی مدارس

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ مطالعه، کیانوش جهانپور، در واکنش به تعطیلی مدارس استان سیستان و بلوچستان به علت شیوع آنفلوانزا، گفت: وزارت بهداشت چنین توصیه ای ندارد که مدارس به دلیل شیوع آنفلوانزا تعطیل شوند.

وی اضافه نمود: توصیه ما این است که دانش آموزان مبتلا به آنفلوانزا، چند روز در منزل بمانند و استراحت نمایند تا از شیوع بیماری به دیگران پیشگیری گردد.

جهانپور در مورد تعطیلی مدارس استان سیستان و بلوچستان به علت شیوع آنفلوانزا، گفت: وزارت بهداشت در جریان تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس این استان نیست و حتی تا روز گذشته نیز، سیستان و بلوچستان جزو پنج استانی نبوده است که بیشترین مبتلایان به آنفلوانزا را داشته اند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، به پنج استان کشور که بیشترین افراد مبتلا به آنفلوانزا را دارند، اشاره نمود و اضافه نمود: استان های کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، مازندران، گلستان و خوزستان، بیشترین مبتلایان را داشته اند.

جهانپور در مورد آمار فوتی های ناشی از آنفلوانزا در کشور، گفت: آمار جدید شنبه آینده منتشر می گردد، اما آنچه مسلم است اینکه آمار 56 فوتی افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واکنش وزارت بهداشت به شیوع آنفلوانزا و تعطیلی مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت بهداشت به شیوع آنفلوانزا و تعطیلی مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید