مقام سازمان ملل: کرونا بزرگترین تهدید 100 سال اخیر یمن است

به گزارش وبلاگ مطالعه، هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در یمن خاطرنشان کرد، وضعیتی ترسناک در انتظار یمن است و کرونا بزرگترین تهدید این کشور طی 100 سال اخیر است.

مقام سازمان ملل: کرونا بزرگترین تهدید 100 سال اخیر یمن است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مطالعه، لیز گراندی هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در یمن در واکنش به اولین مورد ابتلا به کرونا در یمن بیان کرد، وضعیتی که یمن با آن روبروست ترسناک است.

بر اساس گزارش خبرگزاری آناتولی، گراندی گفت: آنچه در طول چند هفته از آن می ترسیدیم اکنون اتفاق افتاده و ویروس کرونا حالا در یمن است.

وی ادامه داد، پس از پنج سال جنگ در یمن مردم این کشور اکنون در پایین ترین سطح ایمنی قرار دارند و آسیب پذیرترین افراد هستند.

گراندی تأکید کرد: آنچه منتظر یمن است ترسناک است، انتظار می رود تعداد کسانی که به این ویروس همه گیر مبتلا شوند بیشتر از هر مکان دیگری باشد. تنها نیمی از مراکز بهداشتی فعال هستند و مقابله با این ویروس سخت است اما در مقدمه اولویت های ما واقع شده است.

این مسؤول سازمان ملل در ادامه گفت: کرونا بزرگترین تهدیدی است که یمن طی 100 سال اخیر با آن روبه رو بوده است.

خانم گراندی سپس طرف های منازعه در یمن را به آتش بس و شروع مقابله با کرونا دعوت کرد.

آدینه (دیروز) اولین مورد مبتلای قطعی به کووید-19 در شهر الشحر استان حضرموت در شرق یمن اعلام شد.

در پی اعلام این خبر، مقامات محلی در عدن واقع در جنوب یمن -که دولت مستعفی آن را پایتخت خود معرفی کرده- از بستن تمام مسیرهای زمینی به این شهر به عنوان اقدامی پیشگیرانه اطلاع داد.

جنگ یمن وارد ششمین سال خود شده است. بر اساس اعلام سازمان ملل هشتاد درصد از مردم این کشور نیازمند یاری های انسانی هستند و هفت میلیون نفر از سوء تغذیه رنج می برند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "مقام سازمان ملل: کرونا بزرگترین تهدید 100 سال اخیر یمن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام سازمان ملل: کرونا بزرگترین تهدید 100 سال اخیر یمن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید