مرگ یکی از خدمه ناو هواپیمابر تئودور روزولت بر اثر ابتلا به کرونا

به گزارش وبلاگ مطالعه، نیروی دریایی آمریکا مرگ یکی از خدمه ناو هواپیمابر تئودور روزولت که به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) مبتلا شده بود را تأیید کرد.

مرگ یکی از خدمه ناو هواپیمابر تئودور روزولت بر اثر ابتلا به کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مطالعه به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، نیروی دریایی آمریکا روز دوشنبه تأیید کرد که یکی از خدمه ناو هواپیمابر تئودور روزولت بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته است.

این اولین مورد مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرون در بین خدمه ناو هواپیمابر تئودور روزولت (طبق تأیید نیروی دریایی آمریکا) است.

نیروی دریایی آمریکا روز شنبه اعلام نموده بود که بر اساس آزمایش های پزشکی به عمل آمده از 92 درصد از خدمه ناو هواپیمابر تئودور روزولت، 550 نفر از خدمه این ناو به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) مبتلا شده اند.

چندی پیش برت کروزیر فرمانده سابق ناو هواپیمابر تئودور روزولت به دلیل مشاهده موارد متعدد ابتلا به کرونا در بین خدمه این ناو، در نامه ای به مقامات مافوق خود با انتقاد از شرایط بحرانی ناو و افزایش تعداد خدمه مبتلا به کرونا، خواهان پیگیری مشکل شده بود.

اما در پی بی اعتنایی مقامات نیروی دریایی آمریکا به ابتلای دهها نفر از کارکنان ناو تئودور روزولت به کرونا، برت کروزیر تصمیم گرفت که محتوای نامه خود را در اختیار رسانه ها قرار دهد تا شاید از این طریق تغییری در اوضاع حاصل گردد.

متعاقباً توماس مادلی وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا از برکناری برت کروزیر از فرماندهی ناو هواپیمابر تئودور روزولت اطلاع داد. وی با اعلام اینکه برت کروزیر با افشای اسناد محرمانه مرتکب اشتباه بزرگی شده است، در اظهاراتی توهین آمیز، فرمانده ناو هواپیمابر روزولت را احمق خواند.

اما در ادامه شخص توماس مادلی نیز به دلیل نادیده دریافت خطر ویروس کرونا و ابتلای تعدادی از سربازان و تفنگداران آمریکایی ناو هواپیمابر روزولت مجبور به استعفا شد و مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا نیز بلافاصله با استعفای وی موافقت کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مرگ یکی از خدمه ناو هواپیمابر تئودور روزولت بر اثر ابتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ یکی از خدمه ناو هواپیمابر تئودور روزولت بر اثر ابتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید