ریاست جمهوری افغانستان: هرگونه توافق با طالبان با هماهنگی کابل و واشنگتن اتخاذ می گردد

به گزارش وبلاگ مطالعه، معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان با اشاره به دور تازه مذاکرات آمریکا و طالبان گفت که آمریکا پذیرفته تا بدون هماهنگی کابل درباره فرایند صلح افغانستان تصمیمی نگیرد.

ریاست جمهوری افغانستان: هرگونه توافق با طالبان با هماهنگی کابل و واشنگتن اتخاذ می گردد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ مطالعه، پس از شروع مجدد مذاکرات آمریکا و طالبان، دواخان مینه پال معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت که واشنگتن و کابل منافع و اهداف مشترکی در زمینه های مختلف از جمله صلح دارند.

وی اضافه نمود که روی این موضوع توافق شده که با شروع گفت وگوهای صلح خشونت ها در افغانستان کاهش یابد و نتیجه مذاکرات نیز آتش بس باشد.

معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان معین نکرد که طرفین این توافق چه کسانی هستند.

مینه پال ادامه داد که آمریکا موافقت نموده تا از این پس هر اقدامی که در رابطه با افغانستان می گردد با هماهنگی بین کابل و واشنگتن باشد.

آمریکا در حالی متعهد شده که دولت افغانستان مشارکت بیشتری در گفت وگوها خواهد داشت که طالبان همیشه با این موضوع مخالفت نموده است.

طالبان همچنین تصریح نموده که نشست روز گذشته این گروه با آمریکا برای شروع گفت وگوهای جدید نبوده بلکه مذاکرات از جایی که متوقف شده بود از سر گرفته شده است.

معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان درباره تشکیل هیئت مذاکره کننده برای گفت وگو با طالبان نیز به رادیو آزادی گفت که این هیئت زمانی مشخص می گردد که مذاکرات بین الافغانی شروع گردد.

وی اضافه نمود که مشخص هیئت پیش از وقت است و دولت در زمان مناسب برای تشکیل آن اقدام خواهد نمود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ریاست جمهوری افغانستان: هرگونه توافق با طالبان با هماهنگی کابل و واشنگتن اتخاذ می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاست جمهوری افغانستان: هرگونه توافق با طالبان با هماهنگی کابل و واشنگتن اتخاذ می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید