تصمیمات شورای عالی امنیت ملی ترکیه در مورد سوریه

به گزارش وبلاگ مطالعه، یکی از موضوعاتی که در نشست دیروز شورای عالی امنیت ملی ترکیه مورد بررسی قرار گرفت٬ موضوع تشکیل منطقه امن در شمال سوریه بود.

تصمیمات شورای عالی امنیت ملی ترکیه در مورد سوریه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مطالعه٬ روز گذشته شورای عالی امنیت ملی ترکیه به ریاست رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور تشکیل جلسه داد. یکی از موضوعاتی که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت٬ موضوع تشکیل منطقه امن در شمال سوریه بود.

در بیانیه پایان نشست مزبور آمده است: گروه های تروریستی پ.ک.ک٬ گولن و داعش٬ تهدیدگر بقای ملی ترکیه هستند و ترکیه با تاکید بر وحدت و انسجام٬ در داخل و خارج بر مبارزه به این گروه ها ادامه خواهد داد.

در بیانیه شورای عالی امنیت ملی ترکیه در مورد سوریه آمده است: ترکیه با احترام نهادن به تمامیت ارضی و وحدت سوریه٬ از راهکارهای سیاسی و قانون اساسی جدید حمایت کرده و در مجامع بین المللی بر این موضوع تاکید کرده است.

در این بیانه به تلاش های ترکیه در مورد ایجاد منطقه امن در شمال سوریه اشاره شده و چنین آمده است: مساله آوارگان سوری به عنوان یک مساله انسانی مهم بررسی شده و بر این باوریم که باید هر چه زودتر٬ با ایجاد یک منطقه امن٬ زمینه ای فراهم شود که آنان به کشورشان بازگردند و ترکیه در این زمینه برای به نمایش گذاشتن اراده ملی خود٬ تردید نخواهد کرد.

در این نشست همچنین بر تداوم مبارزه با پ.ک.ک در ترکیه و عراق تاکید شده است.

در پایان این بیانیه همچنین به مساله قبرس اشاره شده و گفته شده که ترکیه در شرق مدیترانه و در چارچوب هماهنگی با قبرس شمالی (جمهوری ترک قبرس) و بر اساس اسناد قاره ای سازمان ملل٬ به فعالیت های خود ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تصمیمات شورای عالی امنیت ملی ترکیه در مورد سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیمات شورای عالی امنیت ملی ترکیه در مورد سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید